Samsung, Yeni BioActive Sensörün Detaylarını Açıkladı

Unpacked etkinliğine saatler kala Samsung, yaklaşmakta olan Galaxy Watch serisiyle gelecek güncellenmiş BioActive sensörün detaylarını paylaştı. Sensör mevcut Galaxy Watch 6 serisindeki orijinal versiyona göre daha doğru sağlık ölçümleri sağlayacak. Bu sayede öngörücü ve önleyici sağlık özellikleri hayata geçirilebilecek.

Özelliklerin arasında başı gelişmiş glikasyon ürünleri (AGEs) endeksi gösterimi yer alıyor. Bu endeks yaşam tarzınız ve beslenme alışkanlıklarınızdan etkilenen metabolik sağlık ve biyolojik yaşlanmanın bir göstergesidir. Rejiminizi değiştirdikçe kondisyonunuzun nasıl geliştiğini izlemek için kullanılacak. Daha fazla özellik olacak ancak şirket şimdilik bunları gizli tutuyor.

Sensör ise büyük bir revizyondan geçti. Yeni tasarımla beraber yeşil, kırmızı ve kızılötesi ışıklara ek olarak mavi, sarı, mor renkleri eklendi. Samsung mühendisleri ayrıca her bir LED’in yerleşimini de optimize etmeyi başardı. Bu LED’lerden gelen ışık fotodiyotlar tarafından yakalanıyor. Samsung yeni BioActive Sensördeki fotodiyotların eski sensördeki diyotların iki katı performansa sahip olduğunu iddia ediyor. Tüm bu iyileştirmeler sayesinde kalp atış hızı, kan basıncı, kan oksijeni, uyku kalitesi ve stres seviyesi daha doğru bir şekilde izlenebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir